Shares

Hokej

0
Shares

Anahajm Daks i Minesota Vajld odigrali su derbi meč Zapada, a slavili su Daksi sa 3:1. I pored velike borbe, u prvoj trećini su mreže mirovale, a nakon šest minuta igre u drugoj deonici poveli su gosti iz Minesote. Strelac je u situaciji sa igračem više bio Dumba. Na isteku 13. minuta Riči je doneo Daksima izjednačenje, a domaćin do pobede dolazi u finišu treće deonice golovima Kejsa i Koglijana u 17, odnosno 18. minutu.

Sent Luis Bluz je na svom ledu poražen od Čikago Blekhouksa 4:3 i tako upisao četvrti vezani poraz. Nakon nešto više od četiri minuta igre, poveo je Bluz prreko Bortuza, da bi u devetom minutu Martinsen doneo svom timu izjednačenje. Bluz je nakon druge deonice vodio sa 3:2. Golove za domaćina postigli su Šen i Tarasenko, a za Blekhoukse je precizan bio Hilman, sa igračem manje. Debrinkat je izjednačio u devetom minutu treće trećine, a pobedu je timu iz Čikaga, samo devet sekundi pre isteka vremena doneo Kit.

Derbi začelja Istoka pripao je Otava Senatorsima koji su kao gosti savladali Bafalo Sejberse 4:2. Samo 30 sekundi trebalo je Orajliju da donese prednost Sejbersima, ali su Senatorsi imali dobar odgovor na rani gol- Mekkormik i Dušene pogodili su mreu domaćih za preokret u prvoj deonici. Dzingel je povisio na 3:1 u četvrtom minutu drugog dela meča, da bi pred odlazak na odmor precizan bio Okposo i tako smanjio na 3:2. Na 40 sekundi pre kraja meča, golom na prazan gol Barous je potvrdio pobedu gostiju.

Izvor: SportKlub